ورود / ثبت نام

سیستم آموزشی، تحصیلی انگلستان

راهنمای جامع درباره دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان

آشنایی با شهرهای انگلستان

مطالب سایت

چرا تحصیل در انگلستان؟

با سنت‌های برتر دانشگاهی که قدمت صدها سال قبل دارد و موسسات مشهور جهانی در هر گوشه و کناری هستند، جای تعجب نیست که بریتانیا به یکی از مقاصد برتر برای تحصیل تبدیل شده است (لطفاً توجه داشته باشید که برخی از روش‌ها در اسکاتلند متفاوت است).

سیستم مدارس مستقل را به طور خلاصه معرفی میکنیم

مدارس مستقل و مدارس خصوصی: کلیه مدارسی که بودجه آنها توسط دولت تامین نمی شود، بلکه از طریق شهریه، هدایا و موقوفات تامین می شود. این اصطلاحات معمولاً برای مدارسی از مدارس دولتی بزرگ گرفته تا مدارس روزانه بسیار انتخابی و مدارس کوچک محلی کوچک استفاده می شوند.

مدارس دولتی: از نظر تاریخی انحصاری ترین (و گران ترین) مدارس خصوصی پسرانه (عمدتاً شبانه روزی) هستند.

مدرسه دولتی چیست؟ در بریتانیا، “مدرسه دولتی” اصطلاحی است که تا حدودی گمراه کننده و قدیمی برای گروهی از مدارس متوسطه شبانه روزی قدیمی استفاده می شود. اصطلاح “عمومی” در واقع به این واقعیت اشاره دارد که در سال 1868 به گروه کوچکی از مدارس پسرانه استقلال از ولیعهد، کلیسا یا دولت به نفع مدیریت توسط هیئت حاکمه داده شد. هفت مورد اصلی عبارت بودند از چارترهاوس، کالج ایتون، کالج وینچستر، مدرسه هارو، مدرسه راگبی، مدرسه شروزبری و وست مینستر.

اکنون چند صد «مدرسه دولتی»، از جمله بسیاری از مدارس دخترانه و مختلط، وجود دارد که تقریباً همگی با نسبت دانش‌آموزان روزانه، و اکثریت آن‌ها با هزینه‌های شبانه‌روزی بیش از 38 هزار پوند در سال و الزامات ورودی بسیار گزینشی هستند.

مدارس شبانه روزی: مدارسی با امکاناتی برای دانش آموزان برای داشتن خانه از خانه به صورت دوره ای، هفتگی یا انعطاف پذیر، اغلب با امکانات عالی و انبوهی از فعالیت های فوق برنامه. اکثراً اکنون نسبتی از دانش‌آموزان روزانه را می‌پذیرند که می‌توانند از همه چیزهایی که پیشنهاد می‌شود سود ببرند اما به خانه می‌روند تا در تخت‌های خود بخوابند.

مدارس آمادگی و پیش آمادگی: مخفف مدارس مقدماتی و پیش آماده سازی. مدارس ابتدایی خصوصی برای کودکان 3 تا 7 یا 8 ساله (پیش آمادگی) یا 7 تا 11 یا 13 ساله (آمادگی). آنها دانش آموزان را برای ورود به مدارس متوسطه مستقل از همه نوع آماده می کنند. گاهی اوقات به آن مدارس راهنمایی می گویند.

اشتراک گذاری:

سیستم آموزشی انگلستان برای تمامی گروه های سنی

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید