ورود / ثبت نام

انگلستان دارای سابقه‌ای بلند مدت در آموزش عالی میباشد. از آنجا که حدود یک چهارم دانشگاه­‌های انگلستان دارای بالاترین رتبه‌ها در دنیا هستند، سالانه نزدیک به نیم میلیون دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. بنابراین برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس را دارند، انگلیس بی‌شک یکی از بهترین گزینه‌­ها است..

در انگلستان، دوره فوق لیسانس شامل مطالعات پیشرفته در زمینه رشته هایی است که معمولا دانشجویان در مقطع لیسانس گذرانده اند. با گذراندن دوره کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مقطع لیسانس، دانشجویان در یک موضوع و رشته مشخص فارغ التحصیل خواهند شد.

این دوره ها به دو شیوه مختلف تقسیم می شوند: آموزش محور و پژوهش محور

دوره فوق لیسانس در انگلستان بین 1 تا 2 سال طول می‌کشد و شرط ورود به این مقطع دارا بودن ایلتس اکادمیک 6.5 و در برخی رشته ها از جمله حقوق 7.0 می باشد. شهریه دانشگاه‌ها با توجه به رشته مورد نظر و رتبه بندی آنها متغیر است، اما به طور متوسط حدود  15 تا 20 هزار پوند در سال می باشد.

بر خلاف دوره لیسانس در انگلستان ، سیستم متمرکزی برای بررسی درخواست ها و اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در انگلستان وجود ندارد. در بیشتر مواقع دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر، باید مستقیما به دانشگاه درخواست خود را ارسال کند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید

دوره های تحصیلی انگلستان

دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان

مطالب سایت

آشنایی با شهرهای انگلستان

اشتراک گذاری