ورود / ثبت نام

انواع اسکان دانشجویی

کشور انگلستان به عنوان یکی از مهمترین مقاصد دانشجویی در دنیا سالانه میزبان هزاران دانشجوی بین المللی میباشد که تمامی این دانشجویان دغدغه انتخاب نوع خوابگاه دانشجویی را بر اساس معیارهای متفاوتی مانند هزینه ، امنیت ، آسایش، دسترسی آسان، بهداشت و … دارند . تنوع اسکان دانشجویی در انگلستان با تنوع هزینه و خدمات ارایه شده به متقاضی، فرصت انتخاب بهتر را فراهم میاورد.

با توجه به انواع اسکان دانشجویی و خدمات متنوعی چون استخر، سالن مطالعه ،باشگاه ورزشی ، کتابخانه، آشپزخانه و… دانشجویان بر اساس معیارهای خود میتوانند خوابگاه مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایند.

انواع اسکان دانشجویی

خوابگاههای دانشجویی در محوطه دانشگاه (دولتی)

خوابگاههای دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه (خصوصی)

استودیو ها

اجاره خانه و آپارتمان

اقامت با خانواده های انگلیسی

خوابگاههای دانشجویی در محوطه دانشگاه (دولتی)

اسکان دانشجویی دولتی یا خوابگاه در محوطه دانشگاه یا به اصطلاح On-Campus میباشند. که در هر طبقه اتاقهای دانشجویی به همراه آشپزخانه و نشیمن عمومی برای 5-6 نفر دانشجو تعریف شده است. اتاقهای خوابگاههای دانشجویی بصورت دو نفره و تک نفره میباشند. این نوع خوابگاه معمولا توسط دانشجویان سال اولی استفاده میشود و خدمات سرویس منظم نظافت اتاق همینطور امکانات عمومی مثل آب ، برق ، گاز و اینترنت را نیز دریافت میکنند و بسیاری از دانشجویان با هزینه بیشتر از خدمات سلف خوابگاه نیز استفاده میکنند. این نوع خوابگاه به دلیل فاصله کوتاه خود با محل تحصیل و کاهش هزینه های حمل و نقل محبوبیت فراوانی در بین دانشجویان بین المللی دارد.

هزینه خوابگاههای دانشجویی در انگلستان

هزینه این خوابگاهها بصورت نقد یا اقساط امکان پرداخت دارد اما در صورتیکه دانشجو تا پایان ترم تسویه نشده باشد امکان تمدید مجدد قرارداد خود را ندارد.

اقامت در خوابگاهای دانشجویی انگلستان بسته به شهر محل اقامت ، مقطع تحصیلی متقاضی ، نوع اقامتگاه و ظرفیت اتاق انتخابی و خدمات و امکانات مورد درخواست متقاضی ، هزینه متفاوتی دارد که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اسکان دانشجویی
اقامتگاه دانشجویی
اقامت دانشجویی
خانه دانشجویی در انگلستان

نوع اقامتگاهمیانگین هزینه هفتگی در لندنمیانگین هزینه هفتگی خارج لندن
اقامتگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه250 پوند200پوند
اقامتگاه دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه270 پوند250 پوند
استودیوها250 پوند200 پوند
اجاره خانه و آپارتمان 350 پوند200 پوند
اقامت با خانواده های انگلیسی200 پوند150 پوند
هزینه خوابگاههای دانشجویی در انگلستان

خوابگاه خصوصی دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه

رایج ترین نوع اقامت برای دانشجویان بین المللی انگلستان به خصوص سال بالاتریها اقامتگاهای خصوصی میباشند. خوابگاههای خصوصی با هزینه و البته خدمات بیشتر بصورت متراکم در محله هایی نزدیک به مراکز شهرها و مراکز تحصیلی وجود دارند و توسط سازمانهای خصوصی اداره میشوند. این اقامتگاه ها بصورت آپارتمان و یا خانه های دانشجویی با اتاقها و امکانات متفاوت میباشند. که آشپزخانه و فضای مشترک 5- 6 نفره دارند. البته دانشجویان جهت کاهش هزینه ها خود میتوانند از اتاقهای دو تخته استفاده نمایند.

دانشگاهها و آژانسهای مسکن در زمینه پیدا کردن اقامتگاههای خصوصی دانشجویی و همینطور تنظیم قرارداد حقوق بین مالک و دانشجو به دانشجویان مشاوره میدهند.

برای پیدا کردن خوابگاههای خصوص دانشجو میتواند به اداره امور دانشجویی مراجعه کند و یا در وب سایتهای معتبر در زمینه اسکان دانشجویی جستجو کند.همینطور به آژانس های معتبر دانشجویی مانند UNITE مراجعه کند.

استودیوها

در انگلستان اقامتگاههای کوچک تک نفره یا دو نفره مبله به همراه آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق خواب با اجاره بها بیشتر نسبت به انواع دیگر اقامتگاه دانشجویی، در دسترس متقاضیان عزیز قرار میگیرد.

اجاره خانه و آپارتمان

گزینه بسیار مناسب برای دانشجویانی که ویزای همراه انگلستان برای خانواده دریافت کرده اند و به همراه خانواده در انگلستان اقامت و تحصیل میکنند.

اجاره خانه و آپارتمان بصورت تک نفره برای دانشجویان بین المللی گزینه گرانی محسوب میشود و سرویس اینترنت جز هزینه های اجاره محسوب نمی گردد.

جهت اجاره خانه و آپارتمان از طریق سایتهای مرتبط میتوانید اقدام کنید و گاهی سایتهای دانشگاهها گزینه های مناسب را به متقاضیان معرفی میکنند.

اقامت با خانواده های انگلیسی

اقامت با خانواده های انگلیسی که با نام Host Family شناخته میشود از گزینه های بسیار مناسب و شناخته شده اقامت جهت دانش آموزان بین المللی میباشد. به دلیل آنکه هزینه این نوع اقامت مقرون به صرفه است و از سوی دیگر به دانش آموز و دانشجو این امکان را می دهد تا با فرهنگ مردم عادی در انگلستان سریعتر آشنا شوند و اطلاعات زندگی روزمره را در شهر محل سکونت خود را سریعتر بدست آورند. در حقیقت یک تبادل فرهنگ بین فرد متقاضی و خانواده محلی میزبان میباشد.

خانواده های انگلیسی که تمایل به میزبانی دانش آموزان و یا دانشجویان بین المللی دارند می توانند مکانی در منزل خود به آنها اختصاص دهند.

وب سایتهای زیر به شما امکان پیدا کردن خانواده میزبان خود را در طول دوره تحصیل بصورت آنلاین میدهد.

سایت Gabbitas

سایت academicfamilies

اشتراک گذاری:

سیستم آموزشی عالی و مدرن، کیفیت تدریس و وجود فرصت‌های شغلی عالی تنها شماری از دلایل محبوبیت و معتبر بودن دانشگاه‌های انگلستان هستند. موسسات آموزشی انگلستان در سراسر جهان معتبر هستند. هم اکنون برای تحصیل در انگلستان اقدام کنید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید