ورود / ثبت نام

گذراندن دوره لیسانس در انگلستان می‌تواند یکی از بهترین تصمیم‌های زندگی شما باشد؛ چرا که از لحاظ علمی دانشگاه‌های انگلستان جزو برترین دانشگاه‌های دنیا هستند و از فضاهای آکادمیک و امکانات آموزشی مجهز و بروز بهره‌مندند و همچنین هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به بسیاری از کشورها نظیر آمریکا و کانادا پایین‌­تر است. دوره لیسانس در انگلستان بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد، که در طول این دوره دانشجویان عموما ۳۶۰ واحد درسی را می‌گذرانند و شرط ورود به این مقطع دارا بودن ایلتس اکادمیک 6.0 و در برخی رشته ها از جمله حقوق 6.5 می باشد. دانشگاه­‌های انگلستان مدارک اکثر دبیرستان‌های مختلف از سراسر دنیا را قبول می‌کنند. در صورت پذیرفته نشدن مدرک دبیرستان برخی کشورها برای ورود مستقیم به دوره لیسانس  دانشجویان باید دوره‌های پایه یا foundation را طی کنند. دانشجویان برای ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی بایستی دوره A-level را با موفقیت سپری کرده و همچنین در آزمون‌های UCAT و  BMAT قبول شوند.

شهریه دانشگاه‌ها با توجه به رشته مورد نظر و رتبه بندی آنها متغیر است، اما به طور متوسط حدود  15 تا 20 هزار پوند در سال می باشد.

دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس در انگلستان باید در سایت  UCAS ثبت‌نام کنند. علاوه بر سیستم UCAS  ، دانش آموزان می توانند به صورت مستقیم و از طریق دانشگاه های مورد نظر خود برای اخذ پذیرش اقدام کنند

UCAS یا سرویس پذیرش کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان مرجع رسمی دولت انگلستان برای پذیرش دانشجو است که تمام دانشگاه‌های انگلستان از آن استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید

دوره های تحصیلی انگلستان

دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان

مطالب سایت

آشنایی با شهرهای انگلستان

اشتراک گذاری