ورود / ثبت نام

سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان

جدیدترین مطالب سایت

سیستم آموزشی انگلستان

مقدمه

کشور انگلستان به دلیل پیشینه قوی در زمینه تحصیلات جز برترین کشورهای جهان میباشد و استانداردهای کیفیت تحصیلات در بریتانیا بسیار متفاوت است . ما به تفسیر در ارتباط با مزایای تحصیل در کشور انگلستان نسبت به کشورهای هم سطح کیفی آن پرداخته ایم ، در این مقاله به جزییات سیستم آموزشی انگلستان خواهیم پرداخت.

شروع سال تحصیلی در انگلستان در سپتامبر (شهریور و مهر ماه) و تا ژوئن (خرداد و تیر ماه) ادامه دارد. اما بعضی دوره ها در ژانویه و فوریه ( دی ماه) شروع میشوند.

سیستم آموزشی بریتانیا 4 مقطع اصلی یعنی ابتدایی ، متوسطه ، دانشگاه و تحصیلات تکمیلی تعریف شده است.

در انتهای هر دوره متقاضیان در صورت گذراندن موفق دوره وارد مقاطع بالاتر خواهند شد. مهمترین ارزیابی در سن 14 سالگی یعنی زمانیکه دانش آموزان مقطع General Certificate Of Secondary Education (GCSE) خود را میگذرانند برگزار  میشود.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی کشور انگلستان را دارند باید مدرکی معادل با مدرک  GCSE و A-LEVEL که همان پیش دانشگاهی میباشد ارائه دهند.

دوره متوسطه گروه سنی (14-20)

موسسه آرتا علم امکان دریافت پذیرش و ویزا انگلستان را در دوره های متوسطه دارد ما به متقاضیان تحصیل در کشور انگلستان توصیه میکنیم تحصیل خود را در این کشور از کالجها شروع کنند تا در انتخاب رشته و دانشگاه موفق تر عمل نمایند .

این دور ها شامل :

GCSE  معادل سال نهم و دهم میباشد. این آخرین سال تحصیلات اجباری در کشور انگلستان است. دانش آموزان محصل در این دوره در گروه سنی 14-16 سال میباشند و سال دهم سالی مهم در سیستم آموزشی تحصیلی انگلستان میباشد زیرا در این سال دانش آموزان امتحانات GCSE خود را میگذرانند.

توضیحات کامل از دوره GCSE در این صفحه مطالعه فرمایید.

A-LEVEL معادل سال یازدهم و دوازده میباشد. دانش آموزان تحصیل در انگلستان با گذراندن دوره پیش دانشگاهی امکان دریافت مدرک A-LEVEL را از موسسات آموزشی انگلستان دارند.

دانش آموزان در پایان سال دوازدهم در مقطع Sixth form  می توانند در امتحانات A-LEVEL که در سه یا چهار موضوع درسی میباشد شرکت کنند. که دو سال آن با نامهای Lower Sixth  و Upper Sixth  شناخته میشود.

دانش آموزان پس از گذراندن A-LEVEL به سطحی از مهارت تحصیلی دست می یابند که به راحتی امکان تحصیل و رویارویی با چالشهای تحصیل در بهترین دانشگاههای جهان را دارند.

تنها مسیر تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان گذراندن دوره A-LEVEL  میباشد.

توضیحات کامل از دوره A-LEVEL در این صفحه مطالعه فرمایید.

FUNDATION برای دانشجویان بین المللی که سال 11 و 12 خود را با موفقیت تمام کرده اند طراحی شده است.

همچنین مناسب دانشجویان بزرگسالی که وقفه تحصیلی داشته اند و یا تصمیم به تغییر رشته دارند نیز میباشد.   

توضیحات کامل از دوره FUNDATION در این صفحه مطالعه فرمایید.

تحصیلات تکمیلی :

انگلستان دارای سابقه بلند مدت در ارایه برترین دوره های آموزش عالی در سراسر جهان میباشد و حدود یک چهارم دانشگاههای انگلستان دارای بالاترین رتبه ها در دنیا هستند  در حقیقت ورود به دانشگاههای انگلستان شرایط رقابتی دارد و هر موسسه آموزش عالی شرایط و برنامه های مختص به خود را ارایه میدهد.

در ادامه ما به توضیح مختصری از دوره های تحصیلات تکمیلی در انگلستان خواهیم پرداخت:

دوره International Year One

این دوره ویژه متقاضیانی است که صلاحیت بالاتر از Foundation  دارند اما برای ورود مستقیم به سال اول دوره کارشناسی نیازمند گذراندن یک دوره میباشند. هدف تعریف شده برای این دوره ارایه دانش آکادمیک ، آموزش مهارتهای تحصیلی و مهارت زبان انگلیسی میباشد و در پنج سال اخیر تعریف شده است. البته به دلیل نو بودن در ارایه موضوعات محدود میباشد متقاضیان پس از گذراندن این دوره میتوانند مستقیم وارد سال دوم کارشناسی شوند طول این دوره 12 ماه تعریف شده و 12-9 واحد درسی در این دوره ارایه میشود.    

دوره کارشناسیUndergraduate Degree  یا Bachelor

در انگلستان کارشناسی سه سال و در بعضی موارد چهار سال تعریف شده است که همین امر برای متقاضیان بین المللی جذابیت اقتصادی دارد و فارق التحصیلان سریعتر میتوانند جذب بازار کار شوند.

مدارک کارشناسی با توجه به رشته تحصیلی متقاضی با عناوین کارشناسی فنی مهندسی  (B.Eng.) ، دوره کارشناسی علوم (B.Sc.) کارشناسی آموزش (B.Ed.)  کارشناسی هنر (B.A.) تعریف میشود.

توضیحات کامل از دوره لیسانس در انگلستان را در این صفحه مطالعه فرمایید.

دوره Pre-Master

این دوره برای متقاضیانی طراحی شده که قصد ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را دارند در این دوره آموزش زبان انگلیسی ، مهارتهای تحقیقاتی و آموزش GMAT  بصورت واحد اختیاری ارایه میشود. طول این دوره  3-6 ماه تعریف شده است.

دوره Master  یا Postgraduate Degree

در سیستم آموزشی انگلستان دوره کارشناسی ارشد یک سال تعریف شده است که همین امر برای متقاضیان بین المللی جذابیت اقتصادی بسیاری دارد .

دوره کارشناسی ارشد به متقاضیانی که تصمیم به تحقیق و افزایش دانش خود در ارتباط با موضوعی خاص و یا ارتقا سطح شغلی خود را دارا میباشند، توصیه میشود.

مدارک کارشناسی ار شد با توجه به رشته تحصیلی متقاضی با عناوین کارشناسی ارشد حقوق (L.L.M.) ، کارشناسی ارشد هنر (M.A.) ، کارشناسی ارشد معماری (M.Arch.) ، ارشد هنرهای زیبا (M.FA) ، کارشناسی ارشد علوم (M.Sc.) ،کارشناسی ارشد مهندسی (M.Eng)

توضیحات کامل از دوره فوق لیسانس در انگلستان را در این صفحه مطالعه فرمایید.

دوره Pre-PhD

دوره مقدماتی دکترا مناسب جهت متقاضیان بین المللی تحصیل در مقطع دکترا که این دوره شامل کلاسهای فشرده آموزش زبان انگلیسی ، روش ها و مهارتهای تحقیق و مطالعه و آموزش تالیف پایان نامه دکترا میباشد. طول این دوره 6-9 ماه بر اساس نیازهای مطالعاتی متقاضی تعریف شده است.

دوره PhD

دانشگاهها و مراکز تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا در نخستین رده های رتبه بندی جهانی هستند. دوره دکترا در سیستم آموزشی انگلستان معمولا 3-5 سال طول میکشد. در صورتی که متقاضیان، دوره دکترا خود را بصورت پاره وقت انتخاب کنند این دوره بین 6-7 سال به طول می انجامد.

دوره دکترا در انگلستان پژوهش محور میباشد و دانشجویان در طول آن بر روی یک موضوع تخصصی به تحقیق و پژوهش می پردازند و با دفاع موفق از پایان نامه 100 هزار کلمه ای خود در برابر هیئت علمی پژوهشی، فارق التحصیل از این مقطع خواهند شد.

توضیحات کامل از دوره دکترا در انگلستان را در این صفحه مطالعه فرمایید.

اشتراک گذاری:

سیستم آموزشی عالی و مدرن، کیفیت تدریس و وجود فرصت‌های شغلی عالی تنها شماری از دلایل محبوبیت و معتبر بودن دانشگاه‌های انگلستان هستند. موسسات آموزشی انگلستان در سراسر جهان معتبر هستند. هم اکنون برای تحصیل در انگلستان اقدام کنید.

سیستم آموزشی انگلستان برای تمامی گروه های سنی

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید