ورود / ثبت نام

دوره A-LEVEL  یا پیش دانشگاهی چیست؟

دوره A-LEVEL  مهمترین دوره تحصیلی در انگلستان میباشد زیرا دانش آموزان پس از گذراندن این دوره می توانند وارد رشته تحصیلی و دانشگاه مورد علاقه خود شوند.

A-LEVEL برای گروه سنی 16 تا 18 سال یا همان دوره پیش دانشگاهی در ایران میباشد.

در این دوره دانش آموزان بر اساس شناخت از استعدادها ، توانایی ها و علاقه تحصیلی خود برای ورود به دانشگاهها سه درس پیش نیاز انتخاب میکنند .

برای مثال دانش آموزان علاقه مند به رشته پزشکی فقط 3 درس ریاضی ، شیمی و زیست شناسی می خوانند و دانش آموزانی که به رشته مهندسی علاقه مند هستند سه درس ریاضی ، فیزیک وعلوم کامپیوتر را میگذرانند.

شرایط ورود:

  1. سطح زبان در حد ITELS 5.5
  2. سطح علمی خوب
  3. سن 16-18

تعداد دروس

دانش آموزان بر اساس انتخاب رشته دانشگاهی خود سه درس پیش نیاز را میگذرانند. علاقه مندان به رشته های تحصیلی علوم مهندسی  سه درس ریاضی ، فیزیک و کامپیوتر را میخوانند و علاقه مندان به رشته های تحصیلی عاوم پزشکی سه درس ریاضی ، شیمی و زیس شناسی را میخوانند.

آزمون A-LEVEL در انگلستان به چه شکلی است؟

امتحانات A-LEVEL  در انگلستان به صورت کتبی است و فعالیت های علمی ؛ کارهای هنری و آزمایش و تحقیقات در طول دوره ارزیابی می شود

طول دوره A-LEVEL

طول این دوره دو سال و شروع آن در شهریور ماه ( SEPTEMBER) یا دیماه (JANUARY) میباشد. لازم به ذکر است طول هر سال به 3 ترم تقسیم می شود به این معنا که اگر دانش آموزان شهریور ماه ثبت نام کنند این دوره برایشان 6 ترم و اگر دانش آموزی دوره را در دیماه شروع کند طول دوره 5 ترم می باشد.

نمرات A-LEVEL  به چه شکلی است

نمرات دوره A-LEVEL  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، چرا که با ا ین نمرات دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه دلخواه خود شوند .

مدرک A-LEVEL  در سراسر دنیا معتبر میباشد و دانش آموزان پس از گذراندن این دوره می توانند از دانشگاههای CANADA و USA  هم پذیرش دریافت کنند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید

مطالب سایت

آشنایی با شهرهای انگلستان

دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان