ورود / ثبت نام

شهر نیوکاسل

شهر نیوکاسل انگلستان

شهر نیوکاسل

شهر نیوکاسل، شهری زیبا که رستوران ها ، کافه ها، موزه ها و فروشگاههای ساحلی بسیار زیبایی را در خود دارد. شهر نیوکاسل به طور رسمی به عنوان “نیوکاسل اپون تاین” (Newcastle upon Tyne) نیز شناخته می‌شود، یک شهر بزرگ در شمال شرق انگلستان است. این شهر در شمال رود تاین (River Tyne) واقع شده و از نظر تاریخی و فرهنگی دارای اهمیت زیادی میباشد.

و موقعیت جغرافیایی شهر نیوکاسل به شرح زیر میباشد:

نیوکاسل در ساحل شرقی رودخانه تاین (River Tyne) قرار دارد. این رودخانه به دو شاخهٔ شمالی و جنوبی تاین تقسیم می‌شود و نیوکاسل بین این دو شاخه واقع شده است. پل تاین نیوکاسل را به منطقه گیتس هد (Gateshead) که در طرف مقابل رودخانه واقع شده است، وصل می‌کند. در شمالی ترین نقطه در ساحل دریای شمالی واقع شده است و فرصت‌های تفریحی در نزدیکی دریا را فراهم می‌کند.

این موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده که دسترسی آسانی به مناطق ساحلی، مناظر طبیعی زیبا، و مناطق تاریخی داشته باشد و برای گردشگران و ساکنان آن جذابیت داشته باشد.

فاصله نیوکاسل تا لندن

فاصله هوایی شهر لندن تا نیوکاسل حدودا 2:50 دقیقه میباشد و در صورت سفر با قطار این فاصله 3 الی 4 ساعت زمان میبرد.

مناطق دیدنی نیوکاسل:

کاخ نیوکاسل (Newcastle Castle)

این کاخ تاریخی در قلب شهر نیوکاسل واقع شده است و به عنوان نماد شهر شناخته می‌شود. کاخ نیوکاسل دارای برج‌های قدیمی و مناظر شهری زیبایی از بالای آن دارد.

پل تاین (Tyne Bridge)

این پل مشهور از دهه ۱۹۲۰ در نیوکاسل و گیتس هد احداث شده است. این پل علاوه بر اهمیت خود در ترافیک، دارای طراحی زیبا و مناظر خیره‌کننده‌ای از رودخانه تاین است.

منطقه کویزگیت (Quayside)

این منطقه در کنار رودخانه تاین واقع شده و دارای رستوران‌ها، کافه‌ها، و مکان‌های تفریحی است.

کلیسای سنت نیکولاس (St. Nicholas’ Cathedral)

این کلیسا کلیسای اصلی نیوکاسل است و دارای معماری زیبا و قدیمی میباشد.

موزه نیوکاسل (Newcastle Museum)

این موزه دارای مجموعه‌ای از اشیاء تاریخی و هنری است و به بازدیدکنندگان فرصت می‌دهد تا در مورد تاریخ و فرهنگ شهر آموزش ببینند.

دانشگاه نیوکاسل (Newcastle University)

دانشگاه نیوکاسل یکی از دانشگاه‌های معتبر انگلستان است و دارای ساختمان‌های زیبا در سراسر شهر است.

دانشگاه نیوکاسل
تحصیل در انگلستان
شهر نیوکاسل

دانشگاههای شهر نیوکاسل :

دانشگاه نیوکاسل (Newcastle University):

دانشگاه نیوکاسل واقع در شمال شرقی انگلستان یکی از دانشگاههای پیشرو در زمینه پژوهش میباشد. این دانشگاه در سال 1834 به عنوان دانشکده پزشکی و جراحی وابسته به دانشگاه دورهام اغاز به کار نمود. در سال 1963 به عنوان دانشگاه نیوکاسل در نظام آموزشی انگلستان به رسمیت شناخته شد. این دانشگاه در بین دانشگاههای انگلستان جز 20 دانشگاه برتر و در بین دانشگاههای دنیا جز 200 دانشگاه برتر میباشد.این دانشگاه دارای انواع رشته‌های تحصیلی از جمله علوم پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، و علوم اجتماعی است.

دانشگاه نورث امبریا (Northumbria University):

دانشگاه نورث امبریا جز ده دانشگاه برتر انگلستان و در زمینه تاسیس کسب و کار پیشرو میباشد.

این دانشگاه در دهه گذشته 200 میلیون پوند در پردیس دانشگاهیش که جوایز متعدد کسب کرده است سرمایه گذاری کرده و قرار است تا ۲ سال آینده ۵۲ میلیون پوند دیگر نیز برای ایجاد نمونه جدیدی از یک دانشگاه عالی متمرکز بر کسب‌وکار، اشتغال، تحصیلات عالی و پژوهش هزینه کند. 95% از دانشجویان این دانشگاه در طی 6 ماه پس از فارغ التحصیلی، یا وارد بازار کار میشوند یا به تحصیلات تکمیلی میپردازند.

دیگر شهرهای انگلستان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *