ورود / ثبت نام

دوره GCSE چیست؟

GCSE به معنای GENERAL CERTIFICAT OF SECONDARY EDUCATION است.GCSE برای گروه سنی 14 تا 16 سال است که معادل دیپلم در ایران میباشد. در این دوره دانش آموزان با گذراندن 5 درسی که به آن ها علاقه مند میباشند استعدادیابی می شوند. واحدهای درسی این دوره بصورت تئوری اما در برخی از دروس مانند هنر ، آزمایشگاهای شیمی و فیزیک بصورت عملی برگزار میشود .

این دوره برای دانش آموزانی طراحی شده است که می خواهند قبل از ورود به برترین دانشگاههای انگلستان در دوره های A-LEVEL و FOUNDATION شرکت کنند.

شرایط ورود به دوره GCSE

شرایط پذیرش دوره GCSE

تعداد دروس  دوره  GCSE

دوره های GCSE در انگلستان شامل 5 درس اجباری می باشد ولی دانش آموزان می توانند دروس دیگری در زمینه هنر ، طراحی و فناوری ، علوم انسانی و زبان خارجی به طور اختیاری انتخاب کنند.

آزمون دوره GCSE در انگلستان به چه شکلی است؟

امتحانات GCSE در انگلستان به طور کتبی است و فعالیتهایی مانند پروژه های علمی و کارهای هنری ، آزمایش و تحقیقات در طول دوره ارزیابی می شود.

طول دوره GCSE

طول این دوره دو سال و شروع آن در شهریور ماه ( SEPTEMBER) یا دیماه (JANUARY) میباشد. لازم به ذکر است طول هر سال به 3 ترم تقسیم می شود به این معنا که اگر دانش آموزان شهریور ماه ثبت نام کنند این دوره برایشان 6 ترم و اگر دانش آموزی دوره را در دیماه شروع کند طول دوره 5 ترم می باشد.

نمرات GCSE  به چه شکلی است؟

دانش آموزان پس از اتمام این دوره میتوانند وارد دوره A-LEVEL شوند.

نمرات آزمون GCSE  یکی از مهمترین آزمونهایی است که دانش آموزان قبل از ورود به کالج و دانشگاه انجام می دهند.

دانشگاههای که سطح علمی بالا دارند بعد از در نظر گرفتن نمرات A-LEVEL به نمرات دوره GCSE  هم بسیار توجه می کنند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید

دوره های تحصیلی انگلستان

دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان

مطالب سایت

آشنایی با شهرهای انگلستان

اشتراک گذاری