ورود / ثبت نام

دوره A-LEVEL  یا پیش دانشگاهی چیست؟

دوره A-LEVEL  مهمترین دوره تحصیلی در انگلستان میباشد زیرا دانش آموزان پس از گذراندن این دوره می توانند وارد رشته تحصیلی و دانشگاه مورد علاقه خود شوند.

A-LEVEL برای گروه سنی 16 تا 18 سال یا همان دوره پیش دانشگاهی در ایران میباشد.

در این دوره دانش آموزان بر اساس شناخت از استعدادها ، توانایی ها و علاقه تحصیلی خود برای ورود به دانشگاهها سه درس پیش نیاز انتخاب میکنند .

برای مثال دانش آموزان علاقه مند به رشته پزشکی فقط 3 درس ریاضی ، شیمی و زیست شناسی می خوانند و دانش آموزانی که به رشته مهندسی علاقه مند هستند سه درس ریاضی ، فیزیک وعلوم کامپیوتر را میگذرانند.

شرایط ورود:

  1. سطح زبان در حد ITELS 5.5
  2. سطح علمی خوب
  3. سن 16-18

تعداد دروس

دانش آموزان بر اساس انتخاب رشته دانشگاهی خود سه درس پیش نیاز را میگذرانند. علاقه مندان به رشته های تحصیلی علوم مهندسی  سه درس ریاضی ، فیزیک و کامپیوتر را میخوانند و علاقه مندان به رشته های تحصیلی عاوم پزشکی سه درس ریاضی ، شیمی و زیس شناسی را میخوانند.

آزمون A-LEVEL در انگلستان به چه شکلی است؟

امتحانات A-LEVEL  در انگلستان به صورت کتبی است و فعالیت های علمی ؛ کارهای هنری و آزمایش و تحقیقات در طول دوره ارزیابی می شود

طول دوره A-LEVEL

طول این دوره دو سال و شروع آن در شهریور ماه ( SEPTEMBER) یا دیماه (JANUARY) میباشد. لازم به ذکر است طول هر سال به 3 ترم تقسیم می شود به این معنا که اگر دانش آموزان شهریور ماه ثبت نام کنند این دوره برایشان 6 ترم و اگر دانش آموزی دوره را در دیماه شروع کند طول دوره 5 ترم می باشد.

نمرات A-LEVEL  به چه شکلی است

نمرات دوره A-LEVEL  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، چرا که با ا ین نمرات دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه دلخواه خود شوند .

مدرک A-LEVEL  در سراسر دنیا معتبر میباشد و دانش آموزان پس از گذراندن این دوره می توانند از دانشگاههای CANADA و USA  هم پذیرش دریافت کنند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موسسه آرتا در زمینه تحصیل در انگلستان با ما تماس بگیرید

دوره های تحصیلی انگلستان

دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان

مطالب سایت

آشنایی با شهرهای انگلستان

اشتراک گذاری